Erdős prize

erdos
פול ארדש

פרס

למתמטיקה על שם אנה ולאיוש

ארדש

מתרומתו של פרופ’ פ. ארדש

הפרס מוענק למתמטיקאי ישראלי
ממתמטיקה עיונית או שימושית או ממדעי המחשב
עד גיל 40 – ראו תקנון
התקנון

חתני הפרס

1977שהרן שלח(האוניברסיטה העברית)
1979איליה ריפס(האוניברסיטה העברית)
1981עופר גאבר(אוניברסיטת תל אביב)
1983עדי שמיר(מכון ויצמן)
1985שמואל קירו(מכון ויצמן)
1987יוסף יומדין(אוניברסיטת בן גוריון)
1989נוגה אלון(אוניברסיטת תל אביב)
1990אלכסנדר לובוצקי(האוניברסיטה העברית)
1992גיל קלעי(האוניברסיטה העברית)
1994אהוד הרושובסקי(האוניברסיטה העברית)
1996עודד שרם(מכון ויצמן)
1998ליאוניד פולטרוביץ’(אוניברסיטת תל אביב)
2000שחר מוזס(האוניברסיטה העברית)
2001זאב רודניק(אוניברסיטת תל אביב)
2002רן רז(מכון ויצמן)
2003צליל סלע(האוניברסיטה העברית)
2004סימיון אלסקר(אוניברסיטת תל אביב)
2006פאול בירן(אוניברסיטת תל אביב)
2007יהודה שלום(אוניברסיטת תל אביב)
2008גדי קוזמא (מכון ויצמן)
2009אילון לינדנשטראוס(האוניברסיטה העברית)
2010בועז קלרטג(אוניברסיטת תל אביב)
2011תמר ציגלר(הטכניון)
2012אירית דינור(מכון וייצמן)
2013עומרי שריג (מכון וייצמן)
2014ערן נבו (אוניברסיטת בן גוריון)
2015מיכאל הוכמן(האוניברסיטה העברית)
2015שירי ארטשטיין-אבידן(אוניברסיטת תל אביב)
2016 עמנואל מילמן (הטכניון)
2017 ניר לב (בר אילן)
2018 רונן אלדן (מכון ויצמן)
2019לב בוחובסקי(אונברסיטת תל אביב)
erdos
Paul Erdős

The Anna and Lajos

Erdős Prize in Mathematics

founded by Professor Paul Erdős(*)

The prize is awarded to an Israeli mathematician
pure, applied or from computer science
under 40 years of age – see bylaws
Bylaws

Prize Recipients

1977Saharon Shelah(Hebrew University)
1979Ilya Rips(Hebrew University)
1981Ofer Gabber(Tel Aviv University)
1983Adi Shamir(Weizmann Institute)
1985Shmuel Kiro(Weizmann Institute)
1987Yosef Yomdin(Ben Gurion University)
1989Noga Alon(Tel Aviv University)
1990Alexander Lubotzky(Hebrew University)
1992Gil Kalai(Hebrew University)
1994Ehud Hrushovski(Hebrew University)
1996Oded Schramm(Weizmann Institute)
1998Leonid Polterovich(Tel Aviv University)
2000Shachar Mozes(Hebrew University)
2001Zeev Rudnick(Tel Aviv University)
2002Ran Raz(Weizmann Institute)
2003Zlil Sela(Hebrew University)
2004Semyon Alesker(Tel-Aviv University)
2006Paul Biran(Tel-Aviv University)
2007Yehuda Shalom(Tel-Aviv University)
2008Gady Kozma (Weizmann Institute)
2009 Elon Lindenstrauss(Hebrew University)
2010Boaz Klartag(Tel Aviv University)
2011Tamar Ziegler(The Technion)
2012Irit Dinur(Weizmann Institute)
2013Omri Sarig(Weizmann Institute)
2014Eran Nevo(Ben Gurion University)
2015 Mike Hochman(Hebrew University)
2015Shiri Artstein-Avidan(Tel Aviv University)
2016Emanuel Milman(The Technion)
2017Nir Lev(Bar Ilan)
2018Ronen Eldan(Weizmann)
2019Lev Buhovski(Tel Aviv University)

(*) Formerly “Erdős Prize”; name changed in 1996, to reflect Professor Paul Erdős’ original wish